My biography

munis

Coğrafya kaderdir dedikleri çok fiyakalı bir söz var. Ben bu gerçekle, henüz dünyaya teşrifimin 2. ayında yüzleştim. İzmir’de doğup nasıl Konya’da büyüdüm hiç bilmiyorum. Şans, ben doğarken muhakkak elimi tuttu. Buna şüphem yok zira on buçuk aylık bir bebek olarak annemin karnından çıkarılışımda desteği olduğuna kanaatim tam. Fakat o 2. ayda bi’şey oldu. Üstüne mi işedim naptım. Fena kızdırmış olmalıyım ki kısa bir süre sonra Konya’nın kuru sıcağını soluyordum.

Hikayemin bir yerlerinde hayatıma Ankara, İstanbul ve tekrar İzmir dahil oluyor. Bu janjanlı ve oldukça kımıl kımıl kısımları dostlarıma anlatmayı severim. Ama üj-bej kuplesini yazılarımdan edinebilirsiniz.

Yine buralarda bir yerlerde şans tekrar elimi tutmuş olmalı. Ailemi Amerika, Hollanda, İngiltere ve Almanya’ya bıraktım. Kendimi ise Belçika’nın kollarında buldum. Belçika bu hepsi arasından en tırt’ı olabilir. Ama çok da şaapmıycam. Gözümü kapatıp Belçika’yı oldukça yakışıklı, dalgalı ve pamuk saçlı bir fransız olarak hayal ediyorum. Her şey güzelleşiveriyor.

Höpürdete şöpürdete kahve içerken okumayı, yazmayı, çizmeyi ve bir şeyleri estetize etmeyi varoluş amacım olarak kabul ediyorum. Bazı yazılarımı okuduktan sonra bana dönüp ”Çok nüktedansınız hanımefendi” demeniz benim için kafidir.

Sevgiler.